دانلود تحقیق درمورد جدول تناوبي عنصرها

دسته بندي : عمومی » گوناگون

با دانلود تحقیق در مورد جدول تناوبي عنصرها در خدمت شما عزیزان هستیم.این تحقیق جدول تناوبي عنصرها را با فرمت word و قابل ویرایش و با قیمت بسیار مناسب برای شما قرار دادیم.جهت دانلود تحقیق جدول تناوبي عنصرها ادامه مطالب را بخوانید.

نام فایل:تحقیق در مورد جدول تناوبي عنصرها

فرمت فایل:word و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل:16 صفحه

قسمتی از فایل:

 پيشگفتار و مقدمه تاريخي

تا كنون با انواع گوناگوني از عنصرها و تركيبهاي   شيميايي آنها كه هر يك ويژگي هاي خاص خود را دارد آشنا شده ايد . براي مثال با عنصر هايي همچون سديم يا كلر برخورد كرديم كه يكي خواص فلزي و ديگري خواص نافلزي دارد . همچنين با تركيبهاي جامدي آشنا شديم كه ساختار آنها در شرايط  معمولي متفاوت و به صورت جامد مولكولي (مانند يد ) جامد كووالانسي (مانند سيليس ) و جامد يوني (مانند كلريد سديم ) هستند هرگاه در صدد باشيم كه عنصرها و تركيبهاي آنها را كه گوناگوني فراوان دارند يك به يك بررسي كنيم در مدت كوتاهي در برابر انبوهي از اطلاعات پراكنده سرگردان خواهيم ماند به اين دليل نياز به سازماندهي اطلاعات به دست آمده از مدتها پيش توسط شيميدانان احساس مي شد . بيشتر آنان نيز باي كشف روابط ميان خواص گوناگون فيزيكي و شيميايي عنصرها و تنظيم جدولي كه آنها را به صورت دسته ها يا گروههايي با ويژگي هايي مشابه طبقه بندي كند تلاش هاي فراواني كردند گرچه برخي از اين كوشش ها موفقيت آميز بود اما هرگز پاسخگوي بسياري از نيازها و معماها نبود .

جدول تناوبي امروزي ما بيشتر مستند و بر تلاش ها ديميتري مندليف است كه در سال 1869 نخستين طرح جدول تناوبي خود را ارائه داد . اين دانشمند در سال 1867 به منظور تدوين يك كتاب شيمي عمومي به بررسي دقيق تر خواص عنصرها و تركيباهاي آنها اقدام كرد . در آن زمان هنوز ذره ها تشكيل دهنده اتم و ساختار آن

 ( به ويژه الكترونها و پروتونها ) كشف نشده بودند و مندليف از نقش آنها در پيدايش خواص شيميايي آگاهي نداشت اما در مورد جرم اتمي عنصرها خواص فيزيكي و شيميايي و تركيبهاي آنها آگاهي هاي زيادي گردآوري كرده بود . او يافته هاي خود را براي هر عنصر را در كارتهايي ثبت مرد و با مقايسه و طبقه بندي آنها متوجه بر قراري يك نظام و الگوي مشخص در تكرار تناوبي خواص شد . اين نظام مبناي اصلي تدوين جدول او بود . كه  در آن زمان به قانون تناوبي مندليف براي عنصرها معروف شد . متن قانون  تناوبي مندليف كم و بيش به قرار زير بود . 

دسته بندی: عمومی » گوناگون

تعداد مشاهده: 19 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.doc

حجم فایل:82 کیلوبایت

 قیمت: 4,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی: