دانلود تحقیق درمورد مقاومت

دسته بندي : عمومی » گوناگون

با دانلود تحقیق در مورد مقاومت در خدمت شما عزیزان هستیم.این تحقیق مقاومت را با فرمت word و قابل ویرایش و با قیمت بسیار مناسب برای شما قرار دادیم.جهت دانلود تحقیق مقاومت ادامه مطالب را بخوانید.

نام فایل:تحقیق در مورد مقاومت

فرمت فایل:word و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل:35 صفحه

قسمتی از فایل:

مقاومت قطعه اي است كه از جنس كربن ساخته مي شود و بمنظور كم نمودن ولتاژ و جريان مورد استفاده قرار مي گيرد . واحد مقاومت اُهم ( ohm) است .

هر هزار اسهم برابر با يك كيلو اُهم و هر ميليون اُهم برابر با يك مگا اُهم است .

محاسبه مقدار اُهمي يك مقاومت :

در مقاومتهاي با وات پائين معمولاً مقدار اُهمي مقاومت بصورت كدهاي رنگي و بر روي بدنه ان چاپ مي شود ولي در مقاومتهاي با وات بالا تر مثلاً 2 وات يا بيشتر ، مقدار اُهمي مقاومت بصورت عدد بر روي آن نوشته مي شود .

 محاسبه مقدار اُهم مقاومت هاي رنگي بر اساس جدول رمز مقاومتها و بسيار ساده انجام مي شود . بر روي بدنه مقاومت معمولاً 4 رنگ وجود دارد . براي محاسبه از نوار رنگي نزديك به كناره شروع مي كنيم و ابتدا شماره دو رنگ اول را نوشته و سپس به ميزان عدد رنگ سوم در مقابل دو عدد قبلي صفر قرار مي دهيم . اينك مقدار مقاومت بر حسب اُهم بدست مي آيد .

 

 

 

كد رنگي مقاومتها

رنگ

شماره

سياه

0

قهوه اي

1

قرمز

2

نارنجي

3

زرد

4

سبز

5

آبي

6

بنفش

7

خاكستري

8

سفيد

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بطور مثال در شكل پايين ابتدا شماره رنگ اول و دوم يعني 2 و 7 را مي نويسيم و سپس به تعداد عدد رنگ سوم ، در مقابل دو رقم قبلي صفر قرار مي دهيم . اينك مقدار مقاومت 27000 كيلو اُهم يا 270 كيلو اُهم بدست مي ايد .

دسته بندی: عمومی » گوناگون

تعداد مشاهده: 112 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.doc

حجم فایل:738 کیلوبایت

 قیمت: 8,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی: